Grindinis šildymas:

Grindinis šildymas - komfortiškas, ekonomiškas šildymo būdas

Grindinis šildymas - komfortiškas, ekonomiškas šildymo būdas
Be to, švelnus grindų šilumos spinduliavimas tiesiogiai veikia jūsų kūną – taip išvengiama tarpinio oro šildymo etapo. Pasiekiamas optimalus rezultatas - toks pats komforto lygis esant 2.C žemesnei kambario temperatūrai. Tai naudinga žmogaus sveikatai: kai šiltos kojos ir vėsi galva, kiekvienas jaučiasi puikiai. Kylant energijos kainoms bei didėjant aplinkos apsaugos svarbai, ypač aktualus tampa dar vienas Uponor grindų šildymo sistemos privalumas: grindų šildymas iki 12 % sumažina energijos sąnaudas, kartu sumažėja ir šildymo išlaidos. Be to, žemesnė tiekiamo vandens temperatūra leidžia naudoti ekologiškesnius šildymo sistemos elementus-kondensacinius dujinius katilus, šilumos siurblius ir net daug efektyviau galima panaudoti kieto kuro katilus su akumuliacinėmis talpomis.
Daug yra diskutuojama dėl per sauso oro ir didesnio dulkių kiekio kada sumontuotas grindų šildymas. Tai nėra tiesa, nes visi suprantame, kad radiatorius, kurio paviršiaus temperatūra dažnai būna 50-70C labiau sausina orą už grindis, kurių temperatūra 20-26C. Dulkių daugiau neatsiranda, jos tik labiau pastebimos, dulkės atsipalaiduoja nuo sausų grindų ir su šilto oro srautu skraido ore. Bet tai geriau už rūgstančias dulkes ant vėsių grindų kur nors po spinta. Esant radiatoriams daug dulkių su oro srautu (konvekcija) sunešama į radiatorių konstrukciją, kur jos ir būna. Kartais, staiga padidinus temperatūrą, iš radiatoriaus sklinda net nemalonus kvapas.
Demografinės studijos rodo, kad mūsų laikais žmonės daugiau nei bet kada praleidžia laiko namų aplinkoje, nesvarbu, ar tai priklauso nuo daugiau turimo laisvalaikio, ar daugiau dėl darbo, kurį į namus parsinešti leidžia šiuolaikinė technologijų plėtra. Komfortas namuose yra svarbesnis nei bet kada anksčiau tiek namų savininkui, tiek ir statytojui, o namų šildymas optimaliausiu būdu tampa svarbiausiu prioritetu.

Pagrindiniai Uponor grindinio šildymo sistemų privalumai:
- daugiau nei 30 metų profesionali patirtis;
- grindys išlaikomos šiltos (ir sausos);
- didelė dalis šilumos perduodama spinduliavimo būdu – didesnis komfortas;
- vienoda patalpos temperatūra;
- higiena darbe – nepučiamos dulkės;
- šildymo sistema, kuri tinka tiek naujai statybai, tiek ir esamų pastatų renovacija;
- gerai derinama su sienų šildymu;
- nėra pavojaus apsideginti prie įkaitusių radiatorių;
- išskirtinis energijos taupymas dėl pačios šildymo sistemos;
- taupi instaliacija;
- galima naudoti su kondensaciniais ir atsinaujinančios energijos šaltiniais, tokiais kaip saulės energija ar šilumos siurbliai;
- karštaisiais metų laikotarpiais galima naudoti kaip vėsinimo sistemą;
- nedidelės eksploatacinės priežiūros ir aptarnavimo sąnaudos;
- sistema yra lengvai sumontuojama;
- nereikia brangiai kainuojančių sistemos atskyrimo priemonių (pvz. šilumokaičių) apsaugai nuo korozijos;
- pritaikoma bet kokio tipo architektūrai;
- sistema apsaugota nuo vandalizmo;
- neribojamas patalpos dizainas.


Grindų šildymas - patogi sistema
Tyrimai rodo, kad idealus vertikalus kambario temperatūros pasiskirstymas, suteikiantis maksimalų komfortą, skiriasi esant skirtingoms šildymo sistemoms.
Pats priimtiniausias patalpų mikroklimatas yra, kai grindų temperatūra svyruoja nuo 22 iki 25?C, o temperatūra galvos aukštyje yra nuo 19 iki 20?C. Kitaip tariant, žmonės jaučiasi geriausiai, kai kojoms yra truputėlį šilčiau nei galvai. Būtent grindinis šildymas ir yra toks šildymo metodas, kuris leidžia pasiekti idealų kambario temperatūros pasiskirstymą.
Visas grindų paviršiaus plotas tampa žemos temperatūros spinduliatoriumi, kuris sušildo kambaryje esančius paviršius, horizontaliai lygiai paskirsto temperatūrą ir apsupa kūną šiluma.
Šilumos nuostoliai, viena iš pagrindinių fizinio diskomforto priežasčių, yra sumažinami iki minimumo. Ypač pažymėtinas šilumos nuostolių dėl šalto grindų paviršiaus nebuvimas. Dar daugiau- oro judėjimas kai nėra oro cirkuliacijos poreikio, taip pat yra nežymus, o tai padeda mažinti šilumos nuostolius. Jokios kitos šildymo formos tam neprilygsta.
Radiatorių, konvekcinės ir lubų šildymo sistemos neduoda tiek pakankamos šilumos prie grindų ar netoli jų, o šildymo sistemose, kur oras judinamas dirbtinai, galvos lygyje šilumos kiekis yra perteklinis. Be to, tiek radiatorių, tiek ir konvekcinių šildymo sistemų atvejais sukuriami netolygios šilumos zonos, kurios gali sukelti diskomfortą, o dirbtinai judinamo oro šildymas dažnai baigiasi netolygiu šilumos pasiskirstymu.


Švari ir sveika aplinka

Konvencinės ir dirbtinai judinamo oro šildymo sistemos remiasi oro cirkuliacijos poveikiu. Tuo tarpu Uponor grindinio šildymo sistema leidžia orui judėti natūraliai. Todėl dulkės ir kitos ore esančios dalelės, pvz. žiedadulkės, nesklinda taip greitai per visus namus, todėl namai yra švaresni ir juose sveikiau gyventi.

Taip pat nėra radiatorių, kuriuose renkasi nešvarumai, ar į kuriuos galima susižeisti, pavyzdžiui, apsideginti. Be to, Uponor grindinio šildymo sistemos dirba tyliai, nesukelia erzinančių ar blaškančių garsų. O kadangi grindų paviršius yra šiltas, valymas yra lengvas, o džiūvimas greitas, o greitai džiūstančios grindys yra didelis privalumas vonios ir koridorių patalpose.
Kai šildymo sistema yra nematoma, po grindimis (o tuo pačiu ir apsaugota nuo galimybės sugadinti iš išorės), kambarį galima projektuoti, dekoruoti ir apstatyti taip, kaip to pageidauja architektas ar savininkas. Padidėja naudingas grindų ir sienų plotas, nėra bjaurių šildymo grotelių ar griozdiškų radiatorių, kurie gadintų kambario vaizdą. Uponor grindinio šildymo sistema yra ideali siekiant įgyvendinti šiuolaikinio interjero sprendimus

 

Pritaikoma ir lengva instaliuoti

Uponor grindinio šildymo sistema yra pritaikoma prie įvairių energijos šaltinių: geoterminių, medienos, dujų, naftos kuro, elektros ar saulės energijos. Tokia, kokia yra, ji gali būti pritaikoma prie ekonomiškiausių kuro šaltinių, kuriuos diktuoja aplinkybės. Be to, ji pritaikoma praktiškai bet kokioms grindų dangoms ir gali būti derinama su kitokio tipo šildymo sistemomis, jei yra toks poreikis. Taip pat yra paprasta ją sumontuoti.

 

Energijos efektyvumas su nedideliais eksploatacinės priežiūros kaštais

Grindinis šildymas yra pats efektyviausias šilumos tiekimo režimas. Jis suprojektuotas tiekti šilumą, žemesnę nei radiatorių ar konvencinės sistemos, nes žmonės ir objektai yra šildomi tiesiogiai per grindis (grindų paviršių temperatūros yra bendrai suprojektuotos taip, kad neviršytų 29 C). Temperatūras galima tiksliai reguliuoti atskiriems kambariams. Be to, kadangi yra tik keletas judančių dalių, vos keletui elementų reikia aptarnavimo, o remontas ar jų pakeitimas yra paprastas ir nebrangus.